ВиК Ловеч внася бизнес плана си в КЕВР в срок въпреки проваленото заседание на Асоциацията по ВиК заради липса на кворум

Бизнес планът на „Водоснабдяване и канализация“ (ВиК) АД – Ловеч ще бъде внесен в срок в Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР), независимо че няма решение на Асоциацията по ВиК. Това заяви изпълнителният директор на дружеството инж. Йордан Досев, след като общото събрание на Асоциацията по ВиК за обособената територия, обслужвана от ВиК АД – Ловеч, не се състоя заради липса на кворум. Информацията е на БТА.

По думите на Досев нормативната база, върху която се изготвя бизнес планът, в момента е в процес на изменение и допълнение. Паралелно се подготвят и подзаконови актове, които ще въведат нови правила и изисквания за работата на ВиК операторите. В този контекст прилагането и актуализацията на бизнес плана ще се извършват съобразно настъпващите нормативни промени.

Изпълнителният директор изрази недоумение, че именно общините, в които през последните години са направени най-значителните инвестиции от ВиК АД – Ловеч и са реализирани най-много проекти за подобряване на водоснабдителната инфраструктура, се обявяват против бизнес плана. Според него това на практика означава противопоставяне и на бъдещите инвестиции, заложени за развитие и модернизация на ВиК системите на тяхна територия.