Държавните институции трябва да действат по-добре координирано и целенасочено, за да се предотвратяват още в зародиш евентуални противообществени прояви сред уязвими групи. Това заяви в Угърчин изпълняващият длъжността главен секретар на МВР главен комисар Любомир Николов.
Той посочи, че е на място, за да координира действията на Областната дирекция на МВР – Ловеч и на Главна дирекция „Национална полиция“ по разкриването на тежко престъпление, при което има три жертви. По думите му местопроизшествието е общежитие в града.
Главен комисар Николов е провел и работна среща с ръководството на Община Угърчин, на която са обсъдени проблеми, свързани с уязвими групи и лица, настанявани в социални жилища.
Той подчерта, че взаимодействието между институциите трябва да бъде активно на всеки етап – както при настаняването, така и при последващото пребиваване на такива лица в съответните населени места. Николов отправи апел към всички компетентни институции да съдействат на МВР във всеки етап от превантивната работа.
В изказването си той припомни, че и последните няколко случая в страната са били свързани с групи хора, настанени в общежития – включително в Габрово, както и с т.нар. „Калашници“. Според него е необходима целенасочена профилактика сред подобни групи, които често се определят като уязвими.
Източник: БТА.
