Две деца пострадаха при падане с електрическа тротинетка в Ловеч, 16-годишен получи акт за нарушение

Две деца от Ловеч са пострадали при инцидент с електрическа тротинетка през нощта, съобщиха от Областната дирекция на МВР. Новината е по информация на dnes.bg.

Случаят е станал около 00:30 ч. на булевард „Мизия“, където 16-годишно момче се е движело с тротинетката по тротоар. По данни на полицията то е изгубило контрол над превозното средство и е паднало на асфалта заедно със 17-годишната си спътничка.

Двамата са получили разкъсно-контузни рани и охлузвания. Прегледани са в болница и след това са освободени.

Пробата за алкохол на момчето е отрицателна, а за нарушението му е съставен акт по Закона за движение по пътищата.