Две деца от Ловеч са пострадали при инцидент с електрическа тротинетка през нощта, съобщиха от Областната дирекция на МВР. Новината е по информация на dnes.bg.
Случаят е станал около 00:30 ч. на булевард „Мизия“, където 16-годишно момче се е движело с тротинетката по тротоар. По данни на полицията то е изгубило контрол над превозното средство и е паднало на асфалта заедно със 17-годишната си спътничка.
Двамата са получили разкъсно-контузни рани и охлузвания. Прегледани са в болница и след това са освободени.
Пробата за алкохол на момчето е отрицателна, а за нарушението му е съставен акт по Закона за движение по пътищата.
