Две деца от Ловеч са пострадали при инцидент с електрическа тротинетка, съобщиха от Областната дирекция на МВР. Инцидентът е станал около 00:30 ч. тази нощ на булевард „Мизия“, където 16-годишно момче е управлявало тротинетката по тротоара, но е изгубило контрол и е паднало на асфалта заедно със 17-годишната си спътничка.
Двамата са получили разкъсно-контузни рани и охлузвания. Те са били прегледани в болница и впоследствие освободени.
Пробата за алкохол на момчето е отрицателна, като му е съставен акт за нарушение на Закона за движение по пътищата.
Преди дни при подобен инцидент с електрическа тротинетка в София пострадаха две деца – 12-годишно момче и 14-годишно момиче.
Източник на информацията: БТА.
