ОДБХ-Ловеч разпореди унищожаване на кайма и месо с изтекъл срок и неясен произход в магазин в Лесидрен, павилионът е запечатан

Предстои Областната дирекция по безопасност на храните (ОДБХ) в Ловеч да издаде разпореждане за унищожаване в екарисаж на хранителни стоки от животински произход – кайма и месо, открити в търговски обект в угърчинското село Лесидрен. Това съобщиха от Областната дирекция на МВР – Ловеч, като източник на информацията е БТА.

Проверката е извършена от служители на Районното управление на МВР в Угърчин и сектор „Противодействие на икономическата престъпност“ при ОДМВР, заедно с представители на ОДБХ. На тротоарната площ към магазина е установено, че работи и мобилен павилион за продажба на хранителни продукти.

Проверяващите са констатирали продажба и съхранение на кайма и месо в различни видове и разфасовки с изтекъл срок на годност и с неясен произход, както и нарушения на санитарните норми както в магазина, така и в павилиона.

По случая са изготвени констативен протокол, два протокола от проверка и предписания. Предстои служители на ОДБХ да съставят акт за административно нарушение. Павилионът е запечатан, а продуктите са възбранени до издаване на разпореждането за унищожаването им в екарисаж.

Отбелязва се още, че в последния ден на март ОДБХ – Ловеч е спряла предприятие за месодобив, транжиране и месопреработка в село Лесидрен след проверка, при която са установени множество нарушения.